رفتن به بالا

  • دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷  , Mon 23 Apr 2018
  • تاریخ انتشار۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴:۴۵
  • کد مطلب : 371
  • اخراج استاد نخبه دانشگاه شیراز تخلفی آشکار در حق دانشجویان بود!/ مسئولان با سکوت خود مهر تأییدی بر این بی‌قانونی‌ها زدند
اخراج استاد نخبه دانشگاه شیراز تخلفی آشکار در حق دانشجویان بود!/ مسئولان با سکوت خود مهر تأییدی بر این بی‌قانونی‌ها زدند

مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز در واکنش به حکم اخراج استاد نخبه دانشگاه شیراز، در نامه‌ای خطاب به وزیر علوم اعلام کردند: اخراج استاد نخبه دانشگاه شیراز تخلفی آشکار در حق دانشجویان بود!

به گزارش آرمان فارس، مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز در واکنش به حکم اخراج حامد مسندی شیرازی، استاد نخبه دانشگاه شیراز، در نامه ای خطاب به وزیر علوم اعلام کردند: اخراج استاد نخبه دانشگاه شیراز تخلفی آشکار در حق دانشجویان بود!

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر غلامی
وزیر محترم علوم, تحقیقات و فناوری

ضمن عرض سلام و احترام, به استحضار می رساند که در واپسین روزهای سال 96 متأسفانه خبری از سوی رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز مبنی بر اخراج استاد نخبه این دانشکده, دکتر حامد مسندی شیرازی (از دانشجویان ممتاز دانشگاه شیراز و دارای مدرک دکتری از دانشگاه کالیفورنیا از سان دیگو آمریکا و دارای مقالات به چاپ رسیده در ژورنال های معتبر بین المللی) در تاریخ 28/12/1396، دانشجویان را در بهت فرو برد.

این درحالی است که در اوایل ترم جاری رئیس محترم دانشگاه شیراز؛ دکتر نادگران در نشست خبری با تکذیب اخبار فضای رسانه ای مبنی بر اخراج این سه استاد نخبه در دانشکده برق و تأکید بر توانمندی ایشان برای تدریس در دانشگاه بیان کردند: این سه استاد از ترم جدید 96 در دانشکده تدریس خواهند کرد و به ایشان برای تکمیل رزومه علمی مورد نیاز تا پایان مدت پنج ساله, یک سال دیگر فرصت داده شده است! همچنین پیش تر معاون محترم وزیر علوم در جمع خبرنگاران از مخالفت خود با جلوگیری از تدریس اساتید نخبه در دانشگاه خبر داده بودند.

در طول ترم گذشته نیز دو درس سرویسی که عملا دانشجویان دکتری بخش هم می توانند آنها را ارائه بدهد و نیاز به تخصص ندارد برای این اساتید تخصیص داده شد. با ابراز تأسف عرض می کنیم که مسئولان بخش برق و به طور ویژه جناب آقای مهاجری با این کار خود برنامه آموزشی دانشگاه را دچار اخلال کرده و با محرومیت ایشان از تدریس دروسی که ترم های گذشته ارائه می دادند و علیرغم تقاضای دانشجویان و نبود استادی که این دروس را ارائه دهد در حق این سه استاد و دانشجویان و دانشگاه مرتکب تخلفی آشکار شده اند.

معاون محترم آموزشی دانشگاه و سایر مسئولین تصمیم گیر دانشگاه همچون هیئت رئیسه دانشگاه و هیئت بدوی دانشگاه با وجود آگاهی از این تخلفات با سکوت خویش مهر تأییدی بر این بی‌قانونی ها زدند و نشان دادند که در این سیستم عزمی برای برقراری قانون وجود ندارد. مسئولیت این تخلفات همه متوجه مسئولین دانشکده و دانشگاه بخصوص معاون محترم آموزشی دانشگاه، جناب دکتر تقوی می باشد.

جناب آقای دکتر غلامی مطالبه گری حق دانشجویان است و ما اعضای مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز به نمایندگی از دانشجویان دغدغه‌مند از حضرت عالی و سایر مسئولین ذی ربط تقاضای پیگیری قاطعانه این اتفاقات و حل مشکلات را داریم.

جناب دکتر غلامی از آن‌جا که مجمع دانشجویی آرمان در طول سال تحصیلی جاری بارها از مسئولین دانشکده برق و کامپیوتر و دانشگاه تقاضای پاسخگویی به مسائل مربوط به این سه استاد را داشته، متأسفانه هیچکدام از مسئولین حاضر به پاسخگویی نشدند و اگر از طرف جنابتان در این مقام رسیدگی نشود دیگر امیدی برای حل این دست مشکلات نخواهد بود.

ای بسا اگر زودتر به این مسئله رسیدگی می شد و در همان ابتدای شروع تخلف با متخلفان برخورد می شد، اکنون شاهد وقوع این اتفاقات تلخ و اندوه‌بار نبودیم که سرانجامی جز از دست دادن اساتید و دانشجوهای نخبه و توانمند از عرصه علمی دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

امید است این قبیل تصمیم گیری ها موجب الگوبرداری نادرست مسئولین سایر دانشگاه های نظام جمهوری اسلامی ایران نشود.

منتظر شفاف‌سازی و پاسخگویی جناب عالی هستیم.

و من الله توفیق

اخبار مرتبط

نظرات