رفتن به بالا

  • پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷  , Thu 22 Mar 2018
  • تاریخ انتشار۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۴۳:۲۶
  • کد مطلب : 279
  • 30 درصد مردم با مشکل اختلالات کم‌خوابی روبه‌رو هستند
30 درصد مردم با مشکل اختلالات کم‌خوابی روبه‌رو هستند
مدیر گروه اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

30 درصد مردم با مشکل اختلالات کم‌خوابی روبه‌رو هستند

مدیر گروه اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: 30 درصد مردم با مشکل اختلالات کم‌خوابی روبه‌رو هستند.

به گزارشآرمان فارس، محمد نامی عصر دیروز به مناسبت روز جهانی خواب و اهمیت سلامت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده در کشور 30 درصد افراد 15 تا 20 درصد با اختلالات خواب به شکل جدی روبه‌رو هستند که در کیفیت زندگی تأثیر داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 80 نوع اختلال خواب وجود دارد که ناشی از افت کارکرد روزانه، خواب‌آلودگی در روز، بی‌قراری، تحرک‌پذیری عصبی، اختلالات تنفسی، چاقی و پرفشاری خون از علائم ناشی از کم‌خوابی است.

مدیر گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: اختلالات خواب در خانم‌ها در مواقع بارداری، افراد مسن شیوع آلزایمر و در کودکان نیز تشنج هنگام خواب است و برای درمان نیاز به تغییر اصلاح سبک زندگی است.

نامی با اشاره به اینکه اختلالات خواب در بروز شیوع انواع سرطان تأثیر بسیار داشته است، افزود: استفاده از دارو‌های خواب‌آور به‌ویژه بدون توصیه پزشک و به مدت طولانی باعث بروز اشکال جدی در ساختار خواب ایجاد می‌کند ونیز تا حد امکان در ساعات قبل از خواب از کار کردن با رایانه، استفاده از تلفن همراه و تماشای تلویزیون پرهیز شود.

مدیر گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت: به‌طور میانگین بزرگ‌سالان به 6 تا 8 ساعت خواب در شبانه‌روز نیاز دارند و این میزان از فردی به فرد دیگر متغیر است و با افزایش سن الگوی خواب تغییر کرده و افراد مسن کمتر می‌خوابند و درنتیجه با مشکل عوارض کم‌خوابی روبرو می‌شوند.

وی محیط خواب را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: سعی شود اتاق‌خواب کاملاً تاریک و در صورت لزوم از پرده‌های تیره و از دمای معمولی اتاق استفاده شود.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

نظرات