رفتن به بالا

  • پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷  , Thu 22 Mar 2018
  • تاریخ انتشار۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۰۹:۱۳
  • کد مطلب : 276
  • سلاخی آرمان های انقلاب در سنگر دفاع از آرمان های انقلاب!
سلاخی آرمان های انقلاب در سنگر دفاع از آرمان های انقلاب!

در بخشی از این یادداشت آمده است:حجت الاسلام والمسلین لطفی گرامی، ای کاش غائله دستگاه تشریفاتی تان به همینجا ختم می شد و ای کاش به جای برخوردهایی از جنس منحرفِ اعتقادی خواندن منتقدین تان اندکی هم در احوالات امور ظاهری ولیمه تولد نوه عزیزتان التفات می نمودید!

به گزارش آرمان فارس، سعید کریمی*؛ حجت الاسلام والمسلمین لطفی، امام جمعه محترم ایلام، اگر صدور مجوز بفرمایید می خواهیم قدم نهیم در وادی مین! آخر مگر نه اینست که ما از نسل شیرمردان عملیات رمضان هستیم و مگر نه اینکه دلمان لک زده برای شیرین کاری هایشان! اصلاً چه گذرگاهی بهتر از میدان مین و چه هلاکتی بهتر از بچه بازی با مین ها هنگامی که سرانجامش نجات ارزش های انقلاب از معبر مین ها باشد!

بدون اطاله کلام برویم سراغ موضوعات اصلی؛ حضرت آقای لطفی، رفت و آمد شما با مرکب لوکسی چون پرادو! آنهم در مقام نماینده رهبری که تا بن دندان مادیات پست دنیوی را پس زده است بدون تعارف توهین به جایگاه نماز جمعه است و چه بسا بتوان آن را توهین به تمام ارزش های انقلاب هم تلقی کرد...

جناب استاد، گویا به جهت پاسخ به انتقاد ها از سبک زندگی نه چندان اشرافی خویش! دست به دامان گذشته شده و از واگذاری خودروی مذکور توسط استاندار دولت اصلاحات سخن به میان آورده اید! ما اسمش را می گذاریم فرافکنی! عذر بدتر از گناه هم بد نیست! باید هدیه را باز نکرده پس می فرستادید!

امام جمعه محترم ایلام، خطبه 4 اسفند 96 را که در خاطر مبارک دارید؟! یکی از آن خطبه هایی که در مدح اقتصاد مقاومتی ایراد نموده اید! « تجمل گرایی، اشرافی گری، ویژه خواری و... میراث شوم نظام طاغوتی به عنوان زشت ترین رفتار مسئولان و کارگزاران نظام سیاسی برشمرده می شود.»        

                                                                                                                                           

  راستش اکنون بیشتر برای ما عیان می شود سخن مولایمان علی(ع) که می فرمود :« در حرف زدن و دفاع کردن، هیچ چیز به اندازه حق میدان ندارد. اما آنجا که پای عمل و انصاف در کار آید، میدان حق از هر میدان دیگری تنگ تر است.»

 

حس می کنم که دیگر ما هم زیادی داریم مته به خشخاش می گذاریم! اصلاً چه کسی گفته استان ایلام رقابت تنگاتنگی با چند استان دیگر در کسب کاپ محروم ترین استان کشور به لحاظ مالی دارد؟! حتی این گزاره مسموع است که بسیاری از مردم ایلام جمعه به جمعه پرادو ها را از پارکینگ خانه ها خارج کرده و به سمت فریضه عبادی- سیاسی نماز جمعه عزیمت می کنند!

حجت الاسلام والمسلین لطفی گرامی، ای کاش غائله دستگاه تشریفاتی تان به همینجا ختم می شد و ای کاش به جای برخوردهایی از جنس منحرفِ اعتقادی خواندن منتقدین تان اندکی هم در احوالات امور ظاهری ولیمه تولد نوه عزیزتان التفات می نمودید! ای کاش می دانستید که در تولد نوه ی تمام آحاد ملت فوتبالیست ها و سلبریتی ها خودنمایی نمی کنند! شاید هم بکنند، اصلاً به جماعت عامی چون ما چه مربوط که پیرامون مسائلی چون تولد های هرگز ندیده و نشنیده اظهار لحیه بنماییم؟! و ای کاش پس از انتشار عکس های آن مهمانی کذا توسط فرزندتان در فضای مجازی و آن مانور بغرنج مستضعف کُشی یک سیلی ناقابل روانه صورت مبارک فرزند نموده و کلیپش را در فضای مجازی به اشتراک می گذاشتید تا همه برائت شما را ببینند. و ای کاش و ای کاش و ای کاش...

جناب آقای لطفی، باور بفرمایید که ما نه پیرو عرفان های کاذب هستیم و نه در پی اختلاف افکنی! نه ولیمه رسانه های اجنبی را نوش جان نموده ایم که ولیمه نوه حضرتعالی را تخطئه نماییم و نه در پی نزول شأن جایگاه نماز جمعه می باشیم!                                                                                                                   

ما تنها مأموریم، مأمور به انقلابی گری، مأمور به غمگساری برای نظامی که امام بزرگوارش می فرماید:« دقت و مطالعه در زندگی علمای سلف، حکایت از فقر و نهایتاً روح پرفتوت آنان برای کسب معارف می‌‏کند که چگونه در پرتو نور شمع و شعاع قمر تحصیل کرده‏اند و با قناعت و بزرگواری زیستند.»

ما نگران هم هستیم، نگرانی از جنس نگرانی رهبر عزیزمان که می فرماید:« روحانیون، به تقوا و ورع و بى‌اعتنایى به دنیا در چشم‌ها شیرین شدند. بدون ورع و بدون دورانداختن دنیا، نمى‌شود در چشم‌ها شیرین ماند. مردم رودربایستى ندارند؛ خدا هم با کسى رودربایستى ندارد.»

و ایضاً ما حی و حاضر نیز هستیم، ایستاده ایم در میدان تا با آوای بلیغ فریاد بزنیم که افتخارمان پیروی از مردی است که در گذران زندگی به سان کم بضاعت ترین شهروندان بود به نحوی که ب سبب قلت جامه در خطبه های نماز جمعه آستین تکان می داد تا یکه لباس شسته اش را خشک کند.

ایستاده ایم تا فریاد بزنیم به جای برادران انقلابی مان که بیانیه می دهند و محافظه کاری را سرلوحه اعمالشان می کنند و رسماً  ذبح می نمایند فرمایش رهبرشان را که خطاب به روحانیون از حرام بودن ماشین های گران قیمت سخن می گوید! ایستاده ایم تا در این وانفسای عقب افتادگی از عدالت اجتماعی دیگر از خودی ها نخوریم و فاصله مان را با «اِنَّ اللّه‏ عَزَّوَجَلَّ فَرَضَ عَلى اَئِمَّةِ العَدلِ اَن یُقَدِّروا اَنفُسَهُم بِضَعَفَةِ النّاسِ کَیلا یَتَبَیَّغَ بِالفَقیرِ فَقرُهُ؛» از حد مجاز بیشتر نگردانیم.

سعید کریمی- فعال دانشجویی

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «آرمان فارس» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

اخبار مرتبط

نظرات