رفتن به بالا

  • پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷  , Thu 22 Mar 2018
  • تاریخ انتشار۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴:۴۹
  • کد مطلب : 270
  • آقای روحانی! اگر از دشمن غافل بشوی او از تو غافل نخواهد شد
آقای روحانی! اگر از دشمن غافل بشوی او از تو غافل نخواهد شد

در بخشی از این یادداشت آمده است: درحالی که پژوهشگرانِ دانشگاهی و حوزوی،سال ها وقت خود را صرف این مهم کرده اند، آقای روحانی در اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: "علم، علم است و به نوع تفکر و ایدئولوژی وصل نمی شود!

به گزارشآرمان فارس،  24 دی ماه 1361 بود؛ کُنت الکساندر دمارانش، رئیس سازمان اطلاعات فرانسه، پس از رایزنی با ویلیام کیسی، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(CIA)، یک فرمان امنیتی ویژه را به امضای رئیس جمهور آمریکا، رِیگان رسانیدند: "فرمان سرّی ابلاغ راهکارهای امنیت ملّی، شماره77"


دمارانش یک جاسوس باتجربه و کارکشته بود. از سال 1351 "مشاور ویژه" محمدرضا پهلوی محسوب میگشت و تنها کسی بود که پیش از انقلاب اسلامی، دست به تاسیس یک شبکه اطلاعاتی بزرگ در مساجد ایران برای "نفوذ به درون جامعه شیعی" زد. او بعنوان کسی که از 5 ماه پیش از انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) را سایه به سایه دنبال و حرکاتشان را رصد میکرد، صریحا می گفت: "جنگ جهانی چهارم، نبرد نهایی شوالیه های صلیبی با مسلمانان اصولگراست". وی پس از آزمون و خطاهای بسیار و حتی طراحی چندین نقشه ترور نافرجام امام خمینی(ره)، دیداری را در سال 1361 با دونالد ریگان ترتیب داد و پس از آن به ولیلام کیسی، رئیس سیا متصل شد.


فرمان امنیت ملّی شماره 77، مجوزِ رئیس جمهور آمریکا به CIA برای بازسازی بزرگترین عملیات جاسوسی قرن بیستم در حوزه علوم انسانی (موسوم به عملیات PSB) بود! براساس این عملیات، فروپاشی ایدئولوژیک یک نظام، مقدمه فروپاشی سیاسی آن است. تحلیلگران سیا معتقدند که کودتای مخملی در بستر "علم سکولار" پیش خواهد رفت و بازیگران این پروژه نیز فعالان سیاسی و روشنفکران وابسته به CIA آمریکا هستند!


در برابر این حرکت، امامین انقلاب و دیگر متفکران اسلامی نیز از ابتدا به دنبال بازتولید و اصلاح علوم انسانی به روش اسلامی بوده و همواره اهمیت حیاتی این موضوع را گوشزد نموده اند تا جایی که حضرت امام خامنه ای میفرمایند: "به تعویق افتادن این امور، خسارت بزرگی را متوجه انقلاب اسلامی خواهد کرد! 26/7/93"


اما چند روز پیش یک خبر عجیب، ما را بُهت زده کرد! درحالی که پژوهشگرانِ دانشگاهی و حوزوی، سالها وقت خود را صرف این مهم کرده بودند، حسن روحانی در اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: "علم، علم است و به نوع تفکر و ایدئولوژی وصل نمی شود!

به نظر من تفاوت علم اسلامی و علم غیر اسلامی به ویژه در علوم انسانی تنها در اهداف آنها است وگرنه علوم هردو یکی ست.

این حرف نادرست است که ما به اساتید، پژوهشگران و جوانان خود مشکوک باشیم، اساتید، پژوهشگران و دانشگاهیان ما همگی افرادی هستند که به کشور خود علاقه دارند!"


این سخنان اگر از ناحیه یک شخص معمولی بیان بشود شاید اشکال چندانی نداشته باشد اما اگر ازسوی عالی ترین مقام اجرایی کشور که درجریان پشت پرده‌ی اتفاقات سیاسی و امنیتی کشور می‌باشد زده بشود، یک هشدار جدی است.

امام علی(ع) می فرمایند: "تو اگر از دشمن غافل بشوی او از تو غافل نخواهد شد"! این سخنان اگر از روی آگاهی یا ناآگاهی باشد بسیار خطرناک است و لازم است که نخبگان سیاسی و علمیِ دلسوز نظام اسلامی، حتما ایشان را نسبت به عواقب چنین تفکر خطرناکی برای انقلاب مطلع سازند؛ چراکه اگر کسی از نقشه دشمن آگاه نباشد یا خود را به خواب بزند، زیر لگد دشمن از خواب بیدار خواهد شد!

محمدرضا صیاد- فعال دانشجویی

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «آرمان فارس» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

اخبار مرتبط

نظرات